5 טעויות נפוצות ברכישת גופי תאורה

5 טעויות נפוצות ברכישת גופי תאורה

download

אספנו עבורכם את הטעויות הנפוצות ברכישת גופי תאורה והמלצות המומחים של רשת 'ארכה' לרכישה נבונה ונכונה יותר:

1.החלפה לגוף תאורה מסוג לד, תשפר את התאורה: לא תמיד! בחלק מגופי ה LED, האור נפלט מנקודה קטנה ומרוכזת, דבר שיכול ליצור צללים "חדים". המלצת המומחים: בחירת גוף תאורה בעל כיסוי חלבי (לא שקוף לחלוטין), יצור פיזור אור "רך" ונעים בחלל, ויקטין משמעותית היווצרות צללים. בנוסף, שימו לב כי גופי לד נותנים אור על פי זווית פיזור מסויימת. בדקו כי זווית פיזור האור מתאימה לצרכים שלכם.

2. בחירת גוף תאורה לד בעל עוצמה חזקה, "שיהיה הרבה אור..." : אור זה שמחה, אך, אליה וקוץ בה...עוצמת אור חזקה יכולה ליצור סינוור ולעייף את העיניים. המלצת המומחים: יש לבחור את סוג גוף התאורה והעוצמה, בהתאם לשימוש וכדאי להיוועץ על כך עם מומחה התאורה בחנות. גובה ההתקנה: ככל שגובה ההתקנה נמוך יותר, כך הלד תהיה בזווית מסנוורת יותר. במקרה כזה יש לבחור גוף בעל חיפוים/רפרפות מונעי סינוור, או גוף שקוע המקטין את האפשרות לקו ראיה ישיר בין הלד לעין, או חיפוי זכוכית פריזמטית (משטח זכוכית המורכב מפריזמות מילימטריות אשר מקטינות משמעותית את הסינוור) וכד'. לגבי עוצמת התאורה, יש לשים לב כי תאורת לד היא חסכונית מאוד והספק נמוך, עדיין יכול לספק עוצמת אור גבוהה מאוד. מומלץ להתאים את עוצמת האור על פי הצורך / סוג השימוש. במילים אחרות, המנעו מהנטייה השגוייה, להאיר בעוצמה גבוהה, מעל הדרוש.

3. צבע לד בגוון לבן, מאיר יותר טוב מגוון צהוב: האומנם? הצבעים הלבנים נקראים "לבן קר" או "אור יום". המלצת המומחים: ראשית, זה עניין של העדפה אישית, אך מעבר לכך ישנם כללי אצבע שיעזרו לכם: גוונים קרים שומרים אותנו עירניים יותר ומתאימים למטבח או מקום עבודה טכני וכד'. הגוון הצהוב, משרה אווירה חמימה, ביתית ונינוחה ולכן מתאים יותר לסלון, חדר שינה וכד'.

4. לתאורת אווירה ארכוש גוף לד בעוצמה נמוכה: נכון, אך לא די בלד בעוצמה נמוכה כדי ליצור תאורת אווירה נעימה. המלצת המומחים: בדקו אפשרות להתקין תאורה נסתרת, לדוגמה: בנישה, לאורך הנמכת תקרה, תחת המדף או המיטה וכד'. בתאורה נסתרת, לא רואים את גוף התאורה אלא רק את החזר האור מהקיר, מהמדף וכד'. האור רך מאוד, נעים ומשרה אווירה רגועה.

5. "לד זה לד", הכי טוב לקנות במקום הכי זול...כדי שהזול לא יתברר כיקר, המלצת המומחים: בדקו ממי אתם רוכשים גופי תאורה, שלמוצר יהיו "אבא ואמא", רצוי מאד כי בחנות יהיה נציג המתמחה בתאורה, שיסייע לכם בבחירה והתאמת גוף התאורה על פי טעמכם ולצרכים המתאימים לכם.

גלריה