תכנון המיתוג בבית

תכנון המיתוג בבית

download
רכשתם דירה חדשה ? מתכננים שיפוץ מסיבי בבית ?
אל תשכחו לתכנן היטב את הצרכים שלכם באביזרי המיתוג הביתי! 
(מפסקים, שקעי חשמל וכד')
אספנו עבורכם מספר טיפים לתכנון המיתוג הביתי, והתאמתו לצרכים שלכם
1. שינויים שיבוצעו לפני סיום הבנייה או החלק ה"מלוכלך" בשיפוץ יהיו קלים וזולים באופן משמעותי מאשר בשלבי הסיום.
2. למידה והבנה של תכניות החשמל – משימה קריטית. מומלץ להבין בדיוק מה הקבלן נותן לכם, סביר להניח שהמפרט די בסיסי ותצטרכו להתאים אותו לצרכים שלכם.
3. ע"מ לחסוך, תכלו לבצע הכנה בלבד. הכנת צינור בקיר ללא שקע או מפסק, תהייה זולה מאוד בשלב הבנייה ובהשקעה נמוכה. בעתיד תוכלו להוסיף את השקע או המפסק בעלות נמוכה מאוד.
4. תכננו מראש את כל הדרישות והצרכים שלכם. חישבו על תסריטים שונים בחיי הבית, מהיכן מדליקים ומהיכן מכבים את האור, היכן יוצב שולחן העבודה, כמה שקעים נדרשים לחשמל, מחשב (שקעי רשת), טלפון, כבלים (לממיר הטלוויזיה), טלפון קווי וכד'
5. מדי פעם, בא לנו לשנות את מיקום המיטה בחדר השינה... הכינו מראש שקעי חשמל למנורת הלילה ומפסקים לכיבוי/הדלקה של האור עבור אלטרנטיבה נוספת של מיקום המיטה.
6. נסו להבין האם יש פער בצרכים הנוכחיים שלכם, לעומת העתידים. חישבו על הפרטים הקטנים כמו היכן יוטענו הטלפונים הסלולרים (בטיחותית עדיף שלא יהיו על השידה בצמוד למיטה), היכן יוטען שואב האבק החדש והאם יש נקודת חשמל מתאימה בסמוך לו?
7. במזווה/מחסן/מסדרון, יציאה ומעברים בחצר – מומלץ מאוד לתכנן גלאי נפח (גלאי תנועה) אשר ידליק את האור באופן אוטומטי (בפרט כאשר אתם מחזיקים את סל הכביסה, או מכניסים אם האופניים למקומם והידים "תפוסות"). התקן כזה אינו יקר והוא משפר מאוד את הבטיחות ואיכות החיים.
8. במידה ואתם משתמשים במייבש כביסה, שימו לב כי אין לחבר את המייבש יחד עם מכונת הכביסה, לשקע אחד. יש להוסיף שקע חשמל יעודי לכך!
9. במידה ואתם מתכננים תאורת לדים לקיר אחורי, למדפים, תאורה צידית למראה באמבט, חישבו היכן יוצבו הדרייברים ותכננו את נקודות החשמל עבורם.
10. יש לכם מברשות שיניים חשמליות? היכן יוצבו המטענים? הכינו שקעי חשמל עבורן.
11. תכננו את הצרכים שלכם בחצר/מרפסת: היכן ידרשו שקעי חשמל, שקעי רמקולים, הדלקת תאורה לצמחייה, נקודת חשמל למחשב ההשקיה
12. התחשבו בצרכים מיוחדים עבור ילדים, נכים, התניידות בכיסא גלגלים וכד'
13. על מנת שלא "לנפח" את העלויות ולחרוג מהתקציב, השתדלו להיות פרקטיים ולחשוב על צרכים שייעשה בהם שימוש מעשי. מומלץ לדרג את רשימת האביזרים על פי עדיפות. לדוגמה: הכרחי / חשוב / נחמד שיהיה
14. כאשר סיימתם להכין את רשימת הצרכים שלכם, היפגשו עם איש מקצוע שיוכל לייעץ לכם ולתת לכם אומדן עלויות.
15. זכרו כי תכנון נבון ויישום נכון, ישפרו את איכות החיים שלכם וההשקעה תשרת אתכם במשך שנים רבות.
בהצלחה!
גלריה